Хуманитарна Underground свирка за Грицко

Како што повеќе знаете, нашиот другар и Underground борец Грицко од пред некое време има сериозни проблеми со бубрезите, иде на дијализа три пати неделно, и се наоѓа пред прилично несигурна иднина. Тие што го познаваат знаат дека Грицко е човек кој секогаш бил прв што ќе понуди да помогне на било кого, познат непознат. Сега е време да му вратиме со иста мера и повеќе. На 9-ти Април(недела) во МКЦ се обидуваме да покажеме дека Underground-от не заборава.

Настапуваат:

RootBoy

ZoltiMan

Konop

Swatovski

Totalno Opustanje

Gargoyles

Ambroz

Formless Terror

Dj Slave

Васко Атанасовски

Картата ќе биде симболична од 100 денари, и ќе има кутија за донации за секој кој е во можност повеќе да донира.

Се гледаме во Недела на целодневна журка.

Facebook Event

Share Button
dare

dare

Уредник на муабет.мк

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.