Камион удрил во толпа на луѓе во Стокхолм

Камион во Стокхолм влегол во продавница, беше обајевно пред неколку минути на сајтот http://www.ladbible.com.

 


Непознат број на луѓе се повредени во инцидентот, полицијата е моментално на лице место.

Еден очевидец изјавил: “Видов стотици луѓе како трчаат да се спасат.”

,,Јас се свртев и почонав да трчам’’

Share Button
dare

dare

Уредник на муабет.мк

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.