22-ри сабота Drum’n’Bass Vinyl во Капан Ан

Оваа сабота во Капан Ан the drums and bass are back!

По повод Record Store Day, денот кога се слави винилот/плочата како свет формат, D2 колективот реши да ви овозможи строго винилно издание со drum’n’bass музика од сите видови и подвидови 😃

На распоред се:

• Darko Stepic
• HyperTech
• Pukka

Старт на полноќ, влез 100 денари.

Се гледаме на подиум 😃

Share Button
dare

dare

Уредник на муабет.мк

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.