The Chick Corea Elektric Band

Почитувани сакаме да Ве информираме дека од понеделник 24.04,преку продажната мрежа на “Купи Карти За Се” во продажба ќе бидат пуштени влезниците за  Легендарниот Џез состав предводен од култниот џез пијанист,”THE CHICK COREA Electric Band”.

Како што предходно Ве информиравме, во склоп на ексклузивната светска турнеја и македонската публика за прв пат, ќе има шанса да го слушне во живо проектот, кој засекогаш ќе остане дел од  музичката револуција  во џез музиката, на 02.07.2017 во Метрополис Арена.

Категории на влезници:

Партер (стоење) – 990,оо денари

Блок  Ц и Д  Silver Seats– 1200,оо денари (седење)

Блок  Б Golden Seats – 1 800,оо денари (седење)

Блок А ВИП – 2 500,оо денари (седење)

Блок А Ултра ВИП – 3 000,оо денари (седење)

[su_custom_gallery source=”media: 12427″ limit=”1″ link=”lightbox” width=”590″ height=”440″ title=”never”][/su_custom_gallery]

Share Button
dare

dare

Уредник на муабет.мк

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.