Funky Fresh 034 at Kapan An – Propo`88 & Corto Maltez

Најбитниот Funky Fresh настан овој месец!

Funky Fresh & Jegermeister ви презентираат:
Сабота 29.4.17 – Funky Fresh 034 @ Капан Ан

„Astronomic Delight„ release party со:
DJ Propo’88 The Insomniac (NL) feat. Corto Maltez (NL)
– DJ Гоце САФ
– DJ Чваре

Старт на полноќ, влез 200 денари.

PropoPropo’88 е нашиот прв гостин со кој што ја отворивме Funky Fresh резиденцијата во Капан Ан пред нешто повеќе од една година. Тој е бит креатор, продуцент, DJ од музичкиот колектив Da Shogunz од Утрехт, Холандија. Propo’88 е познат по неговиот органски boombap бит, длабоко инспириран од underground хип хопот од `90тите. Неговите DJ сетови се еклектична комбинација од автентична underground музика и ретки парчиња бит музика од целиот свет. Оваа година го промовира својот нов албум „Astronomic Delight„ заедно со Corto Maltez кој ќе го придружува неговиот настап како MC, кој за прв пат ќе се претстави пред македонската публика.

Share Button
dare

dare

Уредник на муабет.мк

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.