Хари Мата Хари и Елена Ристевска снимија песна

Совршена спојка на Македонската ѕвезда Елена Ристеска и поранешната Југословенска ѕвезда Хара Мата Хари, снимија нова песна ,,Jos Me Plasis” (Сеуште ме плашиш). Песната е напишана од Хари Варешановиќ (Хара Мата Хари), Алма Абдегиќ, Ален Лемешевиќ и Фахрудин Пецикоза. Аранжман Дарко Димитров.

Спотот е снимен во Хотел Русија во Скопје од страна на Jukebox продукција.

 

Share Button
dare

dare

Уредник на муабет.мк

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.