Queen Real Tribute

Најголемиот Queen Real Tribute проект ќе одржи повеќе часовен концерт во клубот Станица 26 на 26.04.2017 со почеток во 20:00 часот. Бенд кој свири концерти низ половина свет (само во Бразил одржаа повеќе од 70 концерти), и бенд кој работи на сите поголеми фестивали и Queen конвенции. Queen Real Tribute се препознатливи по прекрасната костимографија (костимите се најблизу до оргиналната костимографија на Queen), гитаристот свири на иста гитара како што свиреше Brian May, се со цел да биде најблизу до звукот на оргиналните Queen, интересно е што вокалистот ја има скоро истата боја на вокалот како големиот Freddie Mercury.

“Show must go on“, “We are the championis“, “I want to break free“, “Radio Ga Ga“, “We will rock you“, “Bohemian rhapsody“…се само неколку од хитовите што публиката ќе има можност да ги слушне во клубот Станица 26 на 26.04.2017 со почеток во 20:00 часот.

Влезот е забранет за лица под 18 години!

“Early Bird Tickets“ до 5 Март по цена 200 мкд.

Online Tickets:
http://mktickets.mk/nastan/queen-real-tribute-stanica-26/

Продажна Мрежа Скопје:

Т. А. Атлантик Турс – Скопје
Тобако 2
Тобако Дрводекор
Тобако – МПМ ПРЕС
Универзална Сала – Скопје
Југотон ГТЦ 1 кат
Њу Тобако – Охрид

Продажна мрежа низ Македонија:

T.A. Бран – Прилеп
T.A. Мерион Травел – Куманово
T.A. Скала Травел Струмица
Вона Пет – Гостивар
Кафе Бар Концепт – Струмица
Т.А. Ана Турс – Битола
Т.А. Атлантик Турс – Кавадарци
Т.А. Глобус Травел – Охрид

Влезот е забранет за лица под 18 години!

Информации и резервации на телефонските броеви:
00389 71 208 806
00389 75 454 264

Share Button
dare

dare

Уредник на муабет.мк

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.