Гласот на славејот

Утре во дом на АРМ ќе гостува солиската: Милена Арсовска – сопран, диригент ќе биде Даниел Рајскин кој доага од Русија.

Програма:
Н. Крстевски: „Хипнагогија во Тулијанум“ *
O. Golijov: Три песни за сопран и оркестар *
А. Glazunov: Симфонија бр. 5 оп. 55 во b-moll „Херојска“

 

Share Button
dare

dare

Уредник на муабет.мк

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.