МАЖИ vs. ЖЕНИ Готвачки натпревар во МКЦ

Драги почитувачи на ликот и делото на Стево Карапанџа,

Добредојдовте на првиот натпревар во готвење организран од МКЦ Скопје!

24 мај (среда, неработен ден) на платото пред МКЦ, своите готвачки вештини во специјалниот предизвик МАЖИ vs. ЖЕНИ ќе ги докажуваат:

Mirko Popov
Гоце САФ
vs.
Румена Бужаровска
Jana Jakimovska

Публиката ќе пробува и гласа за најдобриот, а настанот ќе го води Oliver Mitkovski.

Наградата е “Златна кутлача” и бакнеж од Андријана Алачки:)

Истовремено, на настанот ќе може да си набавите билет за претстојниот ЗДРАВО МЛАДИ по промотивна цена од 500 денари!

Влезот е отворен, настанот започнува во 13 часот, а учесниците кои готват ќе пуштаат и музика.

Се гледаме!

Share Button
dare

dare

Уредник на муабет.мк

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.