Тест на Tesla 3(Нова) и Tesla X (користена)

Дечките од Youtube групата Teslanomics by Ben Sullins, направија тест на електричните автомобили Tesla S (Користено возило) и Tesla 3 (Нова), причината е да се истестира да ли Autopilot 2.0 и Ludacris возењето е нај безбедно за овие две возила. Погледнете го видеото подоле за да дознаете!

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=3fL-FSbLEnI” width=”720″ height=”420″ responsive=”no”][/su_youtube]

Share Button
dare

dare

Уредник на муабет.мк

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.