Самсунг ја претставува целосно новата Галакси Ј серија

Самсунг Електроникс (Samsung Electronics Co., Ltd.) денес ја најави новата Галакси Ј (Galaxy J) серија. Hовите Галакси J7, J5 и J3 ќе понудат високи перформанси со неверојатен метален дизајн на куќиштето и подобрена технологија на камерата, за ултра пристапна цена.  Галакси Ј7 се одликува со премиум метално куќиште и со целосен HD супер AMOLED екран, батерија со подолг век на траење и 3GB RAM меморија.

Како и моделите J5 и J3,  Галакси J7 им нуди поедноставено искуство на корисниците. Моделите J7 и J5 исто така се опремени со напредна камера со висока резолуција од 13 мегапиксели предна камера и 13 мегапиксели задна камера со LED блиц, која им помага на корисниците да фотографираат јасни и изострени фотографии, дури и во услови на слабо осветлување.[su_custom_gallery source=”media: 13088″ limit=”1″ link=”lightbox” width=”700″ height=”500″ title=”never”][/su_custom_gallery]

Со понатамошното унапредување од претходната палета, Галакси J7 и J5 исто така имаат и скенер за отпечаток од прст. Покомпактниот Галакси J5 се одликува со супер-стилско, целосно метално куќиште и целосен HD супер AMOLED екран за фантастично доживување при гледањето на содржини. Со унапредената предна камера од 13 мегапиксели и проширената меморија со micro SD која подржува повеќе од 256GB, корисниците можат лесно да фотографираат и да ја зачувуваат содржината која е важна за нив. Побрзиот 1.6GHz процесор го прави Галакси J5 помоќен од кога и да е до сега.

Галакси J3, како и другите два модела, се одликува со масивно метално куќиште кое одговара на елегантниот дизајн на остатокот од портфолиото. Паметниот телефон може да зачува содржини, исто колку и J7 и J5 моделите, поради поголемиот капацитет до 16GB и унапредената 2GB RAM меморија, како и да фотографира подобри фотографии од претходно, благодарение на подобрената 13 мегапиксели задна камера со прецизен авто-фокус. J3 исто така ја вклучува безбедносната платформа Самсунг Нокс (Samsung Knox), правејќи ја содржината на вашиот телефон најбезбедна.[su_custom_gallery source=”media: 13088″ limit=”1″ link=”lightbox” width=”700″ height=”500″ title=”never”][/su_custom_gallery]

Галакси J серијата е од нашите најдобро продавани палети смартфони во Европа. Уверени сме дека новата Галакси Ј серија со напредениот дизајн, извонредната технологија на камерата и карактеристиките со високи перформанси ќе продолжат да ги привлекуваат постојаните и новите потрошувачи кои бараат прекрасни дизајни и моќни паметни телефони од премиум бренд по прифатлива цена.” – изјави г-дин Павле Зобунџиј, Директор на Одделение за Телекомуникации, Адриатик Регион, Самсунг Електроникс.  Галакси J7 и J5 ќе бидат достапни во Европа од Јуни, а Галакси J3 ќе биде достапен во Јули.

Share Button
dare

dare

Уредник на муабет.мк

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.