Премиера на видео записот за „Омилена“ на Тајзи, промовирана на натпреварот Македонија- Шпанија

Видео записот за темата „Омилена“ на Тајзи денеска ја имаше својата интернет премиера на каналот на продукцијата Балкатон.

Спотот е дело на режисерот Илија Жоговски, а во него учествуваат над 50 статисти и е сниман на повеќе локации во Македонија и Грција. Песната е во летен регетон ритам, со љубовни стихови и позитивни вибрации.

Вчеравечер на Телеком Арената „Филип Втори“ , за време на натпреварот Македонија- Шпанија за првпат „Омилена“ беше промовирана пред јавноста, а денес ја доживеа и својата видео промоција. Покрај оваа песна, на каналот на Балкатон беше промовирана и новата песна на Ана Николиќ и Раста, кој е близок соработник на Драган Величковски Тајзи.

Во продолжение, еве го видеото за најновата песна на Тајзи

[jwplayer c6zH77rz]

Share Button
dare

dare

Уредник на муабет.мк

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.