Горан Наумовски со нова песна

Македонскиот поп пејач Горан Наумовски заедно со Горан Папаз неодамна ја промовираа нивната заедничка најнова песна насловена “Твој засекогаш”. Како што вели и самиот пејач, освен досегашните соработки кои ги имал со Аренси бенд, ова е негова прва студиска соработка со Горан Папаз и од истата е премногу задоволен. Оваа нова песна е комплетно дело на Иле Спасев, а како претечки вокали се појавува Панче Касапски. Видеото пак, го изработи Ѓорѓи Крстевски (наш познат поп пејач) и неговата продукција КМ Ентертејмент.

Share Button
dare

dare

Уредник на муабет.мк

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.