Ослободување на Скопје (и Водно)

Овој ноември, покрај редовното искачување на Водно посветено на ослободувањето на Скопје, ќе го одбележиме и ослободувањето на Водно од автомобили.

Поканети се сите планинари, велосипедисти и рекреативци заедно и масовно да отидеме до врвот на Водно.ghhg

 

Настанот нема натпреварувачки карактер.

Поаѓање во 9 часот од ОУ Кочо Рацин и искачување до планинарскиот дом на врвот.

Share Button
dare

dare

Уредник на муабет.мк

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.