Предновогодишен концерт на етно составот Монистра

Годината во која прославуваме 15 години музицирање на домашната и меѓународна сцена ја заокружуваме со целовечерен предновогодишен концерт на 10 декември 2017 во Драмски Театар – Скопје. Слушнете ги во живо композициите од двата албума на Монистра кои оставија неизбришлив траг во македонската етно музика. Ве покануваме заеднички да уживаме.
Билети може да набавите преку продажната мрежа на
КУПИ КАРТИ ЗА СЕ. https://www.kupikartizase.com/

Share Button
dare

dare

Уредник на муабет.мк

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.