Промоција на книгата „Мистериозното јајце“ од Оливер Коларевски

Промоција на книгата за деца „Мистериозното јајце“ и дружење со авторот и илустратор Оливер Коларевски!

Промотор: Билјана Црвенковска

А еве што е приказната во „Мистериозното јајце“:

Најдобрите другарчиња Дени, Лука, Ана и Оливер пронаоѓаат едно џиновско и крајно мистериозно шарено јајце. Што ли се крие во него?
Секое од децата замислува што би можело да да има во јајцето, а Оливер си мечтае дека во него има малечко розево слонче. Слонче? Па, кој слушнал слонче да излезе од јајце?
Слончињата не се раѓаат од јајца, за разлика од птиците, кокошките, диносаурусите и змејовите.
Како ли ќе се разреши оваа гооолема мистерија и што навистина се крие во јајцето?

Повеќе ќе ви откриеме на промоцијата! 🙂

Share Button
dare

dare

Уредник на муабет.мк

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.