Концертна промоција на албумот „Мајчин јазик„

КОНЦЕРТНА ПРОМОЦИЈА НА НОВИОТ АЛБУМ НА ВЛАТКО СТЕФАНОВСКИ – „МАЈЧИН ЈАЗИК„

„Мајчин јазик„ е 35 албум на Влатко Стефановски, снимен во април 2017 година а публикуван од Кроација Рекордс.
„Мало интимно парче музика“ е епитетот што тој самиот му го дава на неговиот последен албум и вели дека е снимен за само неколку дена во неговото студио. Сите композиции се снимани „од прва„, така како што тој ги почувствувал во моментот.

На концертот публиката ќе може во живо да го слушне материјалот од новиот албум а како специјални гости ги најавуваме балканската етно дива Биља Крстиќ како и нашите Љубојна.

Влезниците се веќе пуштени во продажаба по цена од 1000 денари преку продажната мрежа на Купи Карти За Се и онлајн на веб страницата на www.kupikartizase.com.
https://kupikartizase.com/Events/vlatko_stefanovski_koncert_2018

Share Button
dare

dare

Уредник на муабет.мк

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.