Време е за попусти, време е за училиште, време е за Капитол мол!

Со над 40 продавници, забавен центар за најмалите, и одлични места за забава со пријателите Капитол мол секогаш нуди нешто повеќе. Уживањето, забавата и моментите кои може да ги искусите во овој трговски центар од 30ти август до 6ти септември ќе бидат дуплирани со новите изненадувања.

Ултра попустите започнуваат на 30ти август и ќе траат до 6ти септември и на сите посетители, од сите возрасти и со најразлични модни вкусови им нудат интересна содржина во центарот создаден за целото семејство.

[su_custom_gallery source=”media: 16594″ limit=”1″ link=”lightbox” width=”700″ height=”660″ title=”never”][/su_custom_gallery]

Ултра попустите во продавниците во Капитол мол вклучуваат широка палета на производи за сечиј вкус со попусти до -70%! Полека се приближува почетокот на учебната година и време е за подготовки. Затоа Капитол мол се погрижи овие активности да прераснат во спомени поради кои најмалите дополнително ќе го засакаат првиот училишен ден. Покрај акциите и попустите на понудите за деца ќе бидат организирани низа на забавни активности меѓу кои и настап на забавните Поточиња, одличните Пијанофорте, настапи на училиштата од општина Аеродром и други изненадувања.

Време е за Ултра распродажба и Back to school во Капитол мол!

Share Button
dare

dare

Уредник на муабет.мк