Кафе со основачките и менторките на Стела

Кафе со основачките и менторките на Стела За важноста на менторството и солидарноста помеѓу жените, премостувањето на половите и општествените

Share Button
Повеќе

За првпат во Зоолошка градина Скопје пристигнуваат пингвини

Во 2019 година, сепак ќе се оствари планот на Зоолошка градина Скопје, за првпат да бидат донесени пингвини. Најавената атракција

Share Button
Повеќе

ОБЈАВЕН РОМАНОТ „ДОКТОР ГЛАС“ ОД ШВЕДСКИОТ ПИСАТЕЛ ЈАЛМАР СЕДЕРБЕРГ

„Македоника литера“ од Скопје, деновиве го објави романот „Доктор Глас“ од шведскиот писател Јалмар Седерберг, во превод од шведски јазик

Share Button
Повеќе

„Приказна за тркалото“ – детска театарска претстава

Претставата ,, Приказна за тркалото” е наменета за деца од 18 месеци до 9 години. Ве очекуваме во Бабец Театар

Share Button
Повеќе

Шизи во вторник со SureShotz во Хавана

“Шизи” забавите кои секој вторник ги собираат скопјани на едно место, продолжуваат и овој вторник. Shorty P и Irie Scratch

Share Button
Повеќе

Да му помогнеме на малиот Никола кој заболува од Церебрална парализа и епилепсија

Малиот Никола Буковски боледува од церебрална парализа и епилепсија, треба да се лекува во Пухуа Интернационал – Пекинг. Со третманот

Share Button
Повеќе

Exhibition Of ॐ Dreamcatchers ॐ WarmUp in Fourplay wih Kodra

Exhibition Of ॐ Dreamcatchers ॐ WarmUp in Fourplay wih Kodra Voislav Trajkovski во Петок (3ти јули) на 3пи Позитив со рачно изработени

Share Button
Повеќе

Викикамп Дихово 2018

Викикамп Дихово 2018 е тридневен настан организиран од страна на „Споделено знаење“, огранок на светската Викимедија Фондација во Македонија, која

Share Button
Повеќе

Курс за WordPress

ука си затоа што сакаш да станеш мастер во WordPress? Се наоѓаш на вистинското место, и сето ова можеш да

Share Button
Повеќе