Интересни факти за „Game of Thrones“

„Game of Thrones” е една од најуспешните серии на денешницата. Популарноста на серијата расте се повеќе и повеќе, па така

Share Button
Повеќе

Се што знаеме досега за новиот „Star Trek” филм

Секогаш со најнови вести, овојпат ќе ви пренесеме детали за новиот „Star Trek“ филм. Филмот е во фаза на подготовка,

Share Button
Повеќе

6 трикови како да проверите дали лубеницата е зрела

Само најискусните со помош на потчукнување можат да одлучат дали лубенцита е зрела. Но, сепак постојат неколку трика за да

Share Button
Повеќе

Нова песна од Горан Наумовски

Поп пејачот Горан Наумовски, познат и како член на групaта „Ар-ен-си бенд” после настапот на овогодинешниот МАКФЕСТ со песната „Журка“,

Share Button
Повеќе

„Project Orpheus“ со нов сингл – „Gabriel“

Извадок од деби-албумот „Shaping The Static“. „Project Orpheus“, живописниот и инспиративен свет на музичарот Давид Димовски и неговото творештво, го

Share Button
Повеќе

Најголемите модни промашувања во семејството Кардашиан

Ким нападната од Питон! Погледнете го фустанот на Ким, некој најдобро да постави стапица за да го фатиме питонот кој

Share Button
Повеќе

Втор официален собир на „FIAT“ клубот од Македонија

Официјалното дружење на сопствениците на „FIAT“ возила кје се одржи по втор пат во Македонија на 28-ми Јуни (недела) во

Share Button
Повеќе

„ЛЕЖЕЈЌИ НА КАУЧОТ“ -ИРВИН ЈАЛОМ, КНИГА КОЈА ВРЕДИ ДА СЕ ПРОЧИТА

Роден 1931, Ирвин Јалом е психијатар од САД, професор на Стенфорд и писател на романи и есеи, како и на

Share Button
Повеќе

Враќањето на „The X-Files“

Сигурни сме дека многумина од вас веќе знаат дека култната серија „The X Files“ се враќа на малите екрани. Иако

Share Button
Повеќе