Помен за големиот македонски рокер

Вчера се одржа помен во чест на Симеон Иванов- „Канго“ (од родовскиот прекар на неговото семејство: Кангаловци од кочанското маало

Share Button
Повеќе

„ЈОIE DE VIVRE“ – Изложба на Калина Брајковска во четврток во МКЦ

На 22.02.2018 (четврток) во рамки на Младинскиот Културен Центар (МКЦ) во Скопје, со почеток во 19:00 часот, ќе биде отворена

Share Button
Повеќе

Фотографии од концертот на Gipsy Kings во Скопје

На 22 декември во рамките на второто издание на ALL YOU NEED 15 LOVE евентот

Share Button
Повеќе

GIPSY KINGS со новогодишен Greatest hits концерт во Скопје!

Со задоволство ве информираме дека е познато финалното шоу на Авалон Продукција за историски успешната концертна 2017 година во Македонија.

Share Button
Повеќе

Магијата на зимата фатена на Полска планина

Снегот е убав бел го чисти воздухот, но можете да признаете само на почетокот е убав кога паѓа.

Share Button
Повеќе

Куче и Маче кој сакаат да шетаат заедно!

Страствените туристи Синтиа Бенет и нејзиниот дечко си посвоиле куче во 2014-та го крстиле Хенри.

Share Button
Повеќе

Фотографии од убавините на преспанско езеро

Прекрасни фотографии од Преспа направени од фотографот Игор Мундишов.

Share Button
Повеќе

Самсунг Галакси Ноут8 представен во Македонија!

По светската премиера, Самсунг Галакси Ноут8 (Samsung Galaxy Note8) денес беше представен и во Македонија.

Share Button
Повеќе

Самсунг го претстави најновиот Галакси Ноут 8 телефон

Дизајниран е да помогне на корисниците во секојдневниот живот и работата со “бесконечен” екран, паметно “S Pen” пенкало како и

Share Button
Повеќе