ДВА ЕКСКЛУЗИВНИ КОНЦЕРТА НА ПЕТАР ГРАШО ВО МАКЕДОНСКА ФИЛХАРМОНИЈА!

Задоволство ни е да ве информираме дека најголемата актуелна хрватска пејачка ѕвезда, Петар Грашо, после навистина долго време ќе има

Share Button
Повеќе

СКОПСКИОТ КОНЦЕРТ НА 2 CELLOS СО НОВ ДАТУМ, 19-ти ОКТОМВРИ, ВИП АРЕНА!

ЗАДОЛЖИТЕЛНО МЕНУВАЊЕ НА ДОСЕГА КУПЕНИТЕ БИЛЕТИ ОД ТРИБИНИ, СО НОВИ! Ве информираме дека скопскиот концерт на една од моментално најголемите

Share Button
Повеќе

We. Love. Cocktails

Време е да се вратиме и да го загрееме подиумот, само внимателно бидејќи времето е доволно топло, па за да

Share Button
Повеќе

Thursday Shake (Astroworld album release party) во Epicentar

Новиот албум на Travis Scott – “Astroworld”, е темата на новата Thursday Shake забава во клубот Epicentar. Со тоа ќе

Share Button
Повеќе

The Mole Pack – нов блуз подем на македонската музичка сцена

„Дружете се, сакајте се, и слушајте добра музика“, велат The Mole Pack Нов бран на музички креации е во подем

Share Button
Повеќе

НА ARMIN VAN BUUREN ВО САБОТА ВО ОХРИД СЕ ОЧЕКУВААТ РЕКОРДНИ НАД 15.000 ПОСЕТИТЕЛИ!!!

Наши пријатели, Задоволство ни е да ве информираме дека овогодинешното издание на ОHRID CALLING е досега најуспешно фестивалско издание на

Share Button
Повеќе

Дуа Липа со концерт гостува во Косово

На наше огромно задоволство ја споделуваме со Вас информацијата за претстојниот настан кој веруваме дека ќе наиде на воодушевување на

Share Button
Повеќе

Голем хуманитарен концерт // ОД СРЦЕ ЗА БАМБО

Голем хуманитарен концерт // ОД СРЦЕ ЗА БАМБО Место: Дом на култура – Македонски Брод Време : 20h // 24.07

Share Button
Повеќе

Sean Paul – Скопје Концерт

Со гордост ви најавуваме дека една од најактуелните светски ѕвезди, јамајканскиот суперстар Шон Пол (SEAN PAUL) на 23 август ќе

Share Button
Повеќе