Кафе со основачките и менторките на Стела

Кафе со основачките и менторките на Стела За важноста на менторството и солидарноста помеѓу жените, премостувањето на половите и општествените

Share Button
Повеќе

Outdoor Cooking

Конзумирање и подготвување на вашата омилена паста на отворено заедно со куварите на Јавна Соба. Врвна паста, свеж зеленчук, свежи

Share Button
Повеќе

Полумаратон „Струмица на улица“ – СОФ 2018

„Струмица на улица“ е првиот ноќен полумаратон во нашиот град во организација на „ЗСК Југоисток“ и „Културен забавен живот“ кој

Share Button
Повеќе

Thursday Shake (Astroworld album release party) во Epicentar

Новиот албум на Travis Scott – “Astroworld”, е темата на новата Thursday Shake забава во клубот Epicentar. Со тоа ќе

Share Button
Повеќе

Шизи во вторник со SureShotz во Хавана

“Шизи” забавите кои секој вторник ги собираат скопјани на едно место, продолжуваат и овој вторник. Shorty P и Irie Scratch

Share Button
Повеќе

Џез вечер со Сашо Поповски Трио и Fierce – СОФ 2018

Еден од најспецифичните настани на фестивалот низ годините е вечерта посветена на џез музиката.

Share Button
Повеќе

Отворање со Rock Symphony – СОФ 2018

Камерниот Оркестар на Битола ќе одржи извонреден и енергичен концерт во кој нема да уживаат само љубителите

Share Button
Повеќе

НА ARMIN VAN BUUREN ВО САБОТА ВО ОХРИД СЕ ОЧЕКУВААТ РЕКОРДНИ НАД 15.000 ПОСЕТИТЕЛИ!!!

Наши пријатели, Задоволство ни е да ве информираме дека овогодинешното издание на ОHRID CALLING е досега најуспешно фестивалско издание на

Share Button
Повеќе

Владо Јаневски // 25 години соло кариера / 05 август, Охрид

ГОЛЕМ КОНЦЕРТ НА ВЛАДО ЈАНЕВСКИ ВО ОХРИД! Големо задоволство ни е да ви објавиме дека легендарниот Владо Јаневски после пауза

Share Button
Повеќе