Опера и Балет ви претставува: Дамата со Камелии

17-ти Ноември во Опера и Балет ќе се игра познатата опера Дамата со Камелии од Џузепе Верди. Диригент: Бисера Чадловска,

Share Button
Повеќе

Започна Скопско лето

Вчеравечер со свечено отварање започна по 37-ми пат манифестацијата Скопско лето. Чест да ја прогласи за отворена имаше Градоначалникот на

Share Button
Повеќе

ТРАДИЦИОНАЛНИОТ КОНЦЕРТ ПО ПОВОД ПРАЗНИКОТ ВАСИЛИЦА

Mакедонската опера и балет ја продолжува традицијата. На 12 и 13 јануари со почеток во 20:00 часот, за прв пат

Share Button
Повеќе

Двојната изведба на балетскиот спектакл „Лебедово езеро“

Во среда, 28 и во петок на 30 октомври 2015 г. со почеток во 20 часот, во Македонската опера и

Share Button
Повеќе