Промоција на „Елегична по тебе“ од Даница Петровска (ГАЛЕРИЈА)

Тимот на muabet.mk имаше чест да присуствува на  промоцијата за која уште многу после неа ќе се зборува, и уште

Share Button
Повеќе

Книга со која секое дете ќе се забавува – „ОЛИВЕР МЕСЕЧКОВСКИ НА ЛЕТ-АУУ-ВАЊЕ“ од Су Монгредин

Мувлосаната куќарка е совршена за летувањето на Оливер Месечковски. Студена, темна и, најдоброто од сè, опседната! Но неговите родители не

Share Button
Повеќе

Поезија на денот – „Што си ти???,…“ од Давор Крстевски

Што си ти???… Виножито ли си грешно една боја што свило ил си свеж цветен зрак осамена свеќа во мрак.

Share Button
Повеќе

ЗАБАВА НА MUABET.MK ВО КАФЕ-КНИЖАРНИЦА ВЕШТИЦА

Денес со почеток во 20.00 часот во кафе-книжарница ВЕШТИЦА  решивме да направиме забава на која ги покануваме сите наши пријатели

Share Button
Повеќе

Поезија на денот – „Боемска рапсодија во црно“ од Иле Наумов

Боемска рапсодија во црно Ајде пријателе мој, претопи ги сите жени и виното штп ги потрошивме до сега. Стави ги

Share Button
Повеќе

Поезија на денот – „ОСТАВЕТЕ МЕ, НЕ БУДЕТЕ МЕ“ од Ана Цветаноска

ОСТАВЕТЕ МЕ, НЕ БУДЕТЕ МЕ Оставете ме! Не будете ме! Сонувам едно златокосо дете како насмеано трча по разбрануваното златножолто

Share Button
Повеќе

Откријте го патот кон успешноста со „БЕЗ ОПРАВДУВАЊА“ од Брајан Трејси

За да бидете Успешни не е потребно да сте родени под среќна ѕвезда, да бидете богати, да имате идеални познанства

Share Button
Повеќе

Сказни кои вреди да им ги прочитате на вашите деца – „НОРДИСКИ НАРОДНИ ПРИКАЗНИ“

Децата сакаат да слушаат приказни. Можат целосно да се занесат и да се задлабочат слушајќи некој добар раскажувач. Денес, за

Share Button
Повеќе

„НЕЈЗИНИЈА“ од Шарлот Перкинс Гилман – четиво за секој љубител на феминизмот

„Нејзинија“ е утописки роман во кој е опишано изолирано општество во кое живеат исклучиво жени коишто се размножуваат преку партеногеноза

Share Button
Повеќе