Кафе со основачките и менторките на Стела

Кафе со основачките и менторките на Стела За важноста на менторството и солидарноста помеѓу жените, премостувањето на половите и општествените

Share Button
Повеќе

„Плати со поезија“ на 9 локации во Скопје и Велес

Кафе, инспирација и стихови на Светскиот ден на поезијата Трета година по ред Македонија повторно е дел од глобалниот настан

Share Button
Повеќе

6 рецепти за кафе

6 Начина како да пиете добро кафе.

Share Button
Повеќе

Промоција на „Елегична по тебе“ од Даница Петровска (ГАЛЕРИЈА)

Тимот на muabet.mk имаше чест да присуствува на  промоцијата за која уште многу после неа ќе се зборува, и уште

Share Button
Повеќе

Книга со која секое дете ќе се забавува – „ОЛИВЕР МЕСЕЧКОВСКИ НА ЛЕТ-АУУ-ВАЊЕ“ од Су Монгредин

Мувлосаната куќарка е совршена за летувањето на Оливер Месечковски. Студена, темна и, најдоброто од сè, опседната! Но неговите родители не

Share Button
Повеќе

Поезија на денот – „Што си ти???,…“ од Давор Крстевски

Што си ти???… Виножито ли си грешно една боја што свило ил си свеж цветен зрак осамена свеќа во мрак.

Share Button
Повеќе

ЗАБАВА НА MUABET.MK ВО КАФЕ-КНИЖАРНИЦА ВЕШТИЦА

Денес со почеток во 20.00 часот во кафе-книжарница ВЕШТИЦА  решивме да направиме забава на која ги покануваме сите наши пријатели

Share Button
Повеќе

Поезија на денот – „Боемска рапсодија во црно“ од Иле Наумов

Боемска рапсодија во црно Ајде пријателе мој, претопи ги сите жени и виното штп ги потрошивме до сега. Стави ги

Share Button
Повеќе

Поезија на денот – „ОСТАВЕТЕ МЕ, НЕ БУДЕТЕ МЕ“ од Ана Цветаноска

ОСТАВЕТЕ МЕ, НЕ БУДЕТЕ МЕ Оставете ме! Не будете ме! Сонувам едно златокосо дете како насмеано трча по разбрануваното златножолто

Share Button
Повеќе