Денеска во Македонска Опера и Балет ЛИБЕРТАНГО

Традицијата  на Македонската опера и балет и понатаму продолжува со  доближување на оперската и балетската уметност до публиката.

Share Button
Повеќе

13 Април во МОБ гостува Благој Нацоски

Утревечер (13.04), со почеток во 20:00 часот, на големата сцена на Македонската опера и балет ќе можете да го проследите

Share Button
Повеќе

Cleopatra – Балетски спектакл

Среќен сум да ве поздравам на нашиот спектакл – светската премиера на балетот „Клеопатра“, создаден за Македонската опера и балет.

Share Button
Повеќе

Лебедово езеро / Swan Lake – P. I. Tchaikovsky

Опстојувајќи на сцената повеќе од 130 години, „Лебедово езеро“ е без сомнение најголемото балетско дело на сите времиња

Share Button
Повеќе

Лебедово Езеро – П. И. Чајковски

ЛЕБЕДОВО ЕЗЕРО – Петар Илич Чајковски Балет

Share Button
Повеќе

ТАЈНО МОЈА – Мјузикл во чест на Тоше Проески

ТАЈНО МОЈА – Мјузикл во чест на Тоше Проески 26.03.2017 20.00ч. Билетите се во продажба на билетарница на МОБ 02

Share Button
Повеќе

ТАЈНО МОЈА – Премиера на мјузикл во чест на Тоше Проески

ТАЈНО МОЈА – Премиера – Мјузикл во чест на Тоше Проески 10.03.2017 20.00ч.

Share Button
Повеќе

Концерт на руските романси

Концерт на убави класични руски песни во изведба на убави талентирани млади македонски пејачи. Настанот е организиран од страна на

Share Button
Повеќе