Презентација на краткометражен филм Рецепт со музички настап на Тони Пецанов

Во рамките на проектот „Ревитализација на руралните средини преку уметност и култура“, финансиски поддржан од програмата Цивика Мобилитас на Швајцарската

Share Button
Повеќе

ЧУДЕСНИОТ БЕЛ ПРАШОК – СОДА БИКАРБОНА И НЕЈЗИНАТА НАМЕНА ВО ДОМАЌИНСТВОТО

Покрај одржување на личната хигиена со содата, таа се употребува и во домаќинството, и тоа многу. Некои од овие употреби веќе ги

Share Button
Повеќе

Видео: Суши со банана и чоколадо

За да направите слатко суши, ќе ви бидат потребни само три продукти – банана, течно чоколадо и оризов крекер, којшто

Share Button
Повеќе

ОКТОПОД ВО КОКА-КОЛА И ВИНО, ТАКА СЕ ПОДГОТВУВА НАЈДОБРО!

Француски рецепт за софистициран специјалитет…

Share Button
Повеќе

ОВОШНИ РАЖЕНИ (рецепт)

Ова лето сладоледот заменете го со овошје на стапчиња…

Share Button
Повеќе