Промоција на книга за Скопје и Македонија од малтешки автор на скопско лето

Во петок, на 13. јули, во 11 часот, во градската кафеана „Пелистер“, како дел од програмата на Скопско лето, во

Share Button
Повеќе

Fighting Windmills+Sethstat Скопско лето концерт IN C pmgjazz001

PMGJAZZ е нов македонски лабел кој ке се занимава со издавање и промовирање на џез музика. 20 годишното издавачко искуство

Share Button
Повеќе

Културни викенд настани во Градот

Овој викенд градот Скопје нуди доста интересна и разнолика програма, реализирана со тековните проекти и манифестации кои му се случуваат

Share Button
Повеќе

Започна Скопско лето

Вчеравечер со свечено отварање започна по 37-ми пат манифестацијата Скопско лето. Чест да ја прогласи за отворена имаше Градоначалникот на

Share Button
Повеќе

Вечерва “CSPS JAZZ ENSEMBLE” на СКОПСКО ЛЕТО

ВЕЧЕРВА уште еден специјален џез проект на СКОПСКО ЛЕТО со интернационалниот состав на “CSPS JAZZ ENSEMBLE”.

Share Button
Повеќе

“ЧОЛАК” НА СКОПСКО ЛЕТО 2015

НА 27 ЈУЛИ (понеделник) СКОПСКО ЛЕТО – 2015  ви ја прикажува театарската претстава “ЧОЛАК”, со почеток од 21:00, во Факултет

Share Button
Повеќе

Скопско Лето : Летечки Пекинезери

ИВО СОЛДАТОЦИЌ е роден на 02.09.1984 година во Скопје, Дипломирал џез кларинет при универзитетот “Гоце Делчев” во Штип, Неговиот татко

Share Button
Повеќе

ИЗЛОЖБА НА ФОТОГРАФИИ НА КЕРИ БРИСТОЛ – ИЗРАЕЛ И ЉУПЧО БЛАГОЕВСКИ – МАКЕДОНИЈА

На 20 ЈУЛИ на СКОПСКО ЛЕТО – 2015 ќе имате можност да погледнете ИЗЛОЖБА НА ФОТОГРАФИИ НА КЕРИ БРИСТОЛ –

Share Button
Повеќе