За љубовта на човекомразецот или за омразата на човекољубецот

Оваа сериозна комедија е поглед во човековата душа на современиците од периодот кога била пишувана во 17 век, но e

Share Button
Повеќе

Бракот е брак

БРАКОТ Е БРАК е невообичаена комедија преку која можете да ѕирнете зад кулисите на театарот.

Share Button
Повеќе

Театарска претстава „Понуда за Брак“ од А. Чехов

Едночинката „Понуда за брак“ од Антон Павлович Чехов е тетарска престава со која ќе настапат членовите

Share Button
Повеќе

Деца од Македонија ќе учествуваат на театарски фестивал во Љубљана

Театарска група на Словенечки центар – Скопје на 7 април 2017

Share Button
Повеќе

17.01.2017 Брачна игра

„БРАЧНА ИГРА“ МИРИСА НА НЕШТО ЕПТЕН ЛИЧНО Брачна меланхолија!? Здодевност!? Баруштина!? Очај!? Здодевност!? 50 години!? Хистерија како гром од ведро

Share Button
Повеќе

ВРЕМЕ НА ЗАБАВА

Театарската трупа ГНЕВ утре од 22:00 часот во МКЦ ќе ја одигра првата реприза на претставата ВРЕМЕ НА ЗАБАВА, работена

Share Button
Повеќе

Свечено затворање на јубилејното 55-то издание на фестивалот Охридско Лето

На 20 август, со почеток од 21:00 часот, во Долни Сарај (Охрид), Театрска претстава „Фигурае Венерис Хисториае“

Share Button
Повеќе

ПРЕМИЕРА НА ПРЕТСТАВАТА “СТОЛОВИ” НА ЕЖЕН ЈОНЕСКУ

На 28 јули (вторник), во 20:00 часот, Македонски  народен театар, премиерно ќе ја изведе театарската претстава

Share Button
Повеќе

БИТ ФЕСТ 2015

Екслузивно! Бит фест Ви ја претставува гостувачката претстава „Нашиот клас“ од Израел. Недела 19 ти Јули 20.00ч – Народен театар

Share Button
Повеќе