Проекција на филм: Сино срце / Film Screening: Blue Heart

Придружете ни се на проекција на филмот „Сино срце“.

Share Button
Повеќе

Ќе дојдат децата – проекција и дискусија

Gledaj.mk  и Младински културен центар ве покануваат на проекција на филмот „Ќе дојдат децата“ на Ана Јакимска, во продукција на

Share Button
Повеќе

SAMSUNG Galaxy: Our Galaxy – Краток филм

Компанијата Самсунг креираше краток филм насловен како “Samsung Galaxy: Нашата галаксија”.

Share Button
Повеќе

13 Слики со холивудски ѕвезди

Погледнете ги овие 13 фотографии, сличноста на малечки дечиња со познати личности.

Share Button
Повеќе

Презентација на краткометражен филм Рецепт со музички настап на Тони Пецанов

Во рамките на проектот „Ревитализација на руралните средини преку уметност и култура“, финансиски поддржан од програмата Цивика Мобилитас на Швајцарската

Share Button
Повеќе

20 филмски спојлери

20 филмски спојлери за кој сигурно не сте знаеле претходно.

Share Button
Повеќе

Дали сте знаеле дека Волт Дизни и Салвадор Дали соработувале?

Дали сте знаеле дека во 1946 година кралот на цртаните филмови Волт Дизни и шпанскиот сликар Салвадор Дали направиле краток

Share Button
Повеќе

Шанса за мала улога во новиот “Star Trek”

Дали сте фан на “Star Trek” франшизата? Епа ќе ви се допадне ова!:) Екипата на новиот “Star Trek: Beyond” (за

Share Button
Повеќе

15 Филмски хитови кои ги очекуваме наскоро

Погледнете кои филмови очекуваме да ги освојат кино благајните, оваа и следната година.

Share Button
Повеќе