Травијата / La Traviata – Giuseppe Verdi

За „Травијата“… За мене најважното нешто во операта,

Share Button
Повеќе

Al Di MEOLA во Скопје @25.11.2017

Огромно задоволство ни е да ви го најавиме следниот проект за оваа година- еден од најголемите светски и најнаградувани гитаристи

Share Button
Повеќе

Марија Калас – Час (Премиера)

Режија и превод: Урсула Хорнер

Share Button
Повеќе

Операта на Шумските Животни – оперска претстава за деца

ОПЕРАТА НА ШУМСКИТЕ ЖИВОТНИ – оперска претстава за деца 11.02.2017 со почеток во 12.00 часот (мала сцена)

Share Button
Повеќе

18 Јануари Дон Џовани – Волфганг Амадеус Моцарт

Волфганг Амадеус Моцарт ДОН ЏОВАНИ

Share Button
Повеќе

ТРАДИЦИОНАЛЕН КОНЦЕРТ ПО ПОВОД ПРАЗНИКОТ „ВАСИЛИЦА“

Честитајќи Ви ги претстојните празници, чест ни е да Ве известиме дека Македонската опера и балет ја продолжува традицијата со

Share Button
Повеќе

Балетскиот спектакал „КЛЕОПАТРА“ во МОБ

Македонската опера и балет Ве известува дека после спектакуларната Светска Премиера на балетот „Клеопатра“, со која нашата Примабалерина Александра Мијалкова

Share Button
Повеќе

КЛЕОПАТРА – БАЛЕТСКИ СПЕКТАКЛ – ПРЕМИЕРА

17.11.2016, 19.11.2016, 23.11.2016 20.00ч. #КлеопатраБалет #CleopatraBallet

Share Button
Повеќе

„ВЕЧЕР НА БЕЛКАНТО И РУСКИ РОМАНСИ“

Македонската опера и балет од почетокот на оваа сезона, во реновираните Салон и Фоаје на МОБ, воведува една убава практика.

Share Button
Повеќе