Фотографии од концертот на Gipsy Kings во Скопје

На 22 декември во рамките на второто издание на ALL YOU NEED 15 LOVE евентот

Share Button
Повеќе

GIPSY KINGS со новогодишен Greatest hits концерт во Скопје!

Со задоволство ве информираме дека е познато финалното шоу на Авалон Продукција за историски успешната концертна 2017 година во Македонија.

Share Button
Повеќе

ЛЕГЕНДАРНИОТ ЏЕЗ СОСТАВ THE CHICK COREA ELEKTRIC BAND НА 2ри ЈУЛИ ВО СКОПЈЕ-МЕТРОПОЛИС АРЕНА

Почитувани ,со огромно задоволство сакаме да Ве информираме дека Легендарниот Џез состав предводен од култниот џез пијанист,”THE CHICK COREA

Share Button
Повеќе